Pan zlitował się nad nią i rzekł do niej: <<Nie płacz!>> (Łk 7, 13)

Oto On! Oto nadchodzi! Notes Adwentowy dla kobiet (1)

Oto On, oto nadchodzi!... (PnP 2, 8) On nadchodzi, to pewne. Słyszysz Jego kroki? Jest już coraz bliżej. Niecierpliwisz się? Poprawiasz makijaż? A może obmyślasz słowa, które wypowiesz?... Czujesz się gotowa na spotkanie? Potrafisz cieszyć się tym oczekiwaniem?...

Powstań, przyjaciółko ma, piękna ma, i pójdź… - woła Oblubieniec w Pieśni nad Pieśniami. Kiedy noc wydaje się nie kończyć, bardzo ciężko jest powstać. A jednak zapalenie wtedy choć małego światła, najmniejszej możliwej świeczki, może być początkiem przebudzenia i nabrania sił. Później, jak mamy nadzieję, to samo słońce będzie nas budzić.

Najczęściej zapalam światło razem z dziećmi. Albo to one je zapalają. Krzesełko-drabina już wędruje po domu razem z Irusiem. Maluchy pilnują porannego czuwania... I wiem, że w tym czasie przedświątecznym też mnie nie zawiodą. Moje pierwsze adwentowe postanowienie brzmi więc: wstawać bardziej ochoczo. Z przynajmniej w połowie takim entuzjazmem jak mój prawie-dwulatek i z chociaż odrobiną tej radości, jaką przejawia Stefanek zawsze zadowolony po przebudzeniu. Będziemy więc dalej wstawać, zapalać lampę i dziękować za jeszcze jedną szansę, za jeszcze jeden adwent, za wspólne chwile i za wszystkie codzienne i mniej codzienne wyzwania dnia. Tych nam nie brakuje. Będziemy więc czuwać z kubkiem kawy i kakao. Ciekawe czy Pan Jezus też budził swoją mamę o świcie?...;-)

W związku z tym cudownym, bardzo kobiecym oczekiwaniem, mam dla Was małą niespodziankę i propozycję. Przygotowałam dla Was Notes Adwentowy. Został stworzony z myślą o tych z Was, które szukają pomysłu i konkretnej motywacji do uporządkowania swoich adwentowych myśli oraz chcą podjąć wyzwanie pewnych zadań. Już dziś możecie pobrać I część Notesu, obejmującą I tydzień Adwentu (do pobrania poniżej). Kolejne części będę publikować w piątek poprzedzający nowy tydzień (a więc 4.12, 11.12 i 18.12) wraz z kilkoma myślami.

Macie ochotę na taką pracę? A może potrzebujecie jeszcze większej motywacji? Pewien pomysł podsuwam Wam we wstępie Notesu. A może same macie jakieś propozycje? Mam wielką nadzieję, że Adwentowy Notes stanie się miłą pomocą i inspiracją do tego, by to oczekiwanie było wyjątkowe, uporządkowane i trochę… niecodzienne.
Tego z serca Wam życzę!

Wstań, bądź czujna, oczekuj.
Bo idzie Pan.

Jest blisko. Być może bliżej, niż myślisz.

 • Oceń ten artykuł
  (25 głosów)
 • Dział: Mój Blog
 • Czytany 9456 razy
Katarzyna Marcinkowska

- z wykształcenia filozof (MISH UJ). Szczęśliwa żona Mariusza, mama Irusia i Stefanka. Zafascynowana teologią ciała, filozofią dialogu, nowym feminizmem oraz macierzyństwem w jego wszystkich wymiarach. Szuka wciąż nowych możliwości łączenia teorii z praktyką. Autorka Kalendarza Kobiety 2014, 2015 i 2016 oraz projektu Między Niewiastami. Prowadzi warsztaty, konferencje i spotkania dla kobiet. Wraz z mężem prowadzi konferencje i warsztaty na temat miłości oraz różnic płciowych oraz kurs przedmałżeński „Przepis na Miłość!”. Wierzy w miłość na całe życie, w piękno i prawdę, w „geniusz kobiety” oraz w to, że „dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych”.

6 komentarzy

 • Magda

  Magda

  Link do komentarza czwartek, 03, grudzień 2015 07:12

  Rewelacyjny jest ten notes! Bardzo dziękuję za niego! Naprawdę sprawia, że ten Adwent jest bardziej wyjątkowy i inny niż wszystkie! I bardzo motywuje do pracy i czuwania ( a nawet wstawania na Roraty! ;))

 • Maria

  Maria

  Link do komentarza poniedziałek, 30, listopad 2015 07:58

  Chyba się dołączę. Sedrecznie pozdrawiam. M.

 • didi

  didi

  Link do komentarza sobota, 28, listopad 2015 14:07

  dziękuję! świetny pomysł! podziwiam, że masz kiedy przygotować taką niespodziankę! mam nadzieję, że z 6tygodniowym dzieciem uda mi się realizować dzień po dniu :)

 • Sofii

  Sofii

  Link do komentarza piątek, 27, listopad 2015 17:47

  Dziękuję Kasiu! :) :*

 • Meg

  Meg

  Link do komentarza piątek, 27, listopad 2015 16:18

  Dziękuje! :-*

 • Ilona

  Ilona

  Link do komentarza czwartek, 26, listopad 2015 22:22

  Dzieki! Super sprawa :)))

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę