I Ja ciebie nie potępiam. - Idź, a od tej chwili już nie grzesz! (J 8, 11)

Oto On! Oto nadchodzi! Notes Adwentowy dla kobiet (2)

Adwent trwa. Naprawdę już trwa! Druga niedziela tego czasu oczekiwania już za chwilę. Nie zaspałyście? A może wprost przeciwnie: czujecie się bardzo niewyspane? Macie siłę na dalsze oczekiwanie? Na pogłębienie tęsknoty za Tym, który nadchodzi?

Oczekujemy nie tylko na narodziny Jezusa. Adwent to także czas przypomnienia, zwłaszcza w pierwszym jego okresie (do 16.12), o naszym oczekiwaniu na powtórne przyjście Pana. Wszystko, co Jezus zapowiadał, spełniało się. A więc On naprawdę przyjdzie! On cały czas nadchodzi. Oczekujemy twego przyjścia w chwale... Czy naprawdę w to wierzę? Czy naprawdę oczekuję? Czy nie jest mi tu na ziemi za dobrze, nawet kiedy mówię, że wcale dobrze nie jest? Czy jestem gotowa na to spotkanie bardziej niż na kolację wigilijną? Czy moich tęsknot i największych pragnień nie uciszam, nie wypełniam zamiennikami prawdziwej radości?...

Sercem wybiegam też całkiem niedaleko, do innego rodzaju spotkania. W następnym tygodniu będę przeżywać w gronie kobiet rekolekcje pod hasłem Powstań przyjaciółko ma, piękna ma, i pójdź! I to w niezwykłym czasie, splatającym się z Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP (8.12)! Wiecie, że otrzymaliśmy obietnicę szczególnych łask tego dnia o godz. 12.00? Więcej o niej można przeczytać tutaj.

A czy w Waszych notesach/kalendarzach jest też zaplanowany czas na adwentowe skupienie? 

Dziękuję Wam za miłe słowa na temat Notesu Adwentowego. Przyznaję, że mnie samej wypełnianie go przynosi dużą satysfakcję (podobnie jak tworzenie go). Jeśli tylko macie ochotę dalej porządkować swoje myśli i działania przy jego pomocy, to z radością informuję, że jest już do pobrania część na drugi tydzień. (Przed notką o autorze jest plik do pobrania)

Radosnego oczekiwania-czuwania i takiego trochę niedospania życzę Wam serdecznie!

 

***

Notes Adwentowy (1)

  • Oceń ten artykuł
    (10 głosów)
  • Dział: Mój Blog
  • Czytany 184427 razy
Katarzyna Marcinkowska

- z wykształcenia filozof (MISH UJ). Szczęśliwa żona Mariusza, mama Irusia i Stefanka. Zafascynowana teologią ciała, filozofią dialogu, nowym feminizmem oraz macierzyństwem w jego wszystkich wymiarach. Szuka wciąż nowych możliwości łączenia teorii z praktyką. Autorka Kalendarza Kobiety 2014, 2015 i 2016 oraz projektu Między Niewiastami. Prowadzi warsztaty, konferencje i spotkania dla kobiet. Wraz z mężem prowadzi konferencje i warsztaty na temat miłości oraz różnic płciowych oraz kurs przedmałżeński „Przepis na Miłość!”. Wierzy w miłość na całe życie, w piękno i prawdę, w „geniusz kobiety” oraz w to, że „dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych”.

1240 komentarzy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę