Pan otworzył jej serce, tak że uważnie słuchała słów Pawła (Dz 16, 14)

Oto On! Oto nadchodzi! Notes Adwentowy dla kobiet (3)

Śniegu jeszcze nie było, jest za to szron na szybach. Jest ciemno już o 16 i ciemno jeszcze o 7. Czyli wszystko się zgadza, to grudzień, to adwent. Tak mniej więcej na półmetku! Noc jeszcze zabiera dzień, ale słońce daje o sobie znać.

Trwacie? Czuwacie? Czekacie? Widzicie, że On jest coraz bliżej? Że to bardziej On przychodzi do nas niż my do Niego? Że On ma dłuższą drogę do pokonania? 

Powoli dochodzę do siebie po wydarzeniach ostatnich dni, czyli po naszych rekolekcjach dla kobiet, które odbywałyśmy pod hasłem Powstań, przyjaciółko ma, piękna ma, i pójdź. Naprawdę mierzyłyśmy swoje siły i Jego siły, i próbowałyśmy powstać w świadomości swego piękna i tej niezwykłej przyjaźni-miłości. Widziałyśmy, że to powstanie jest możliwe i że to On naprawdę nas podnosi, by spojrzeć nam prosto w oczy.

Dziękuję Wam wszystkim, które byłyście z nami, za ten czas! Za to doświadczenie. Bo rekolekcje to nie konferencje, które można odsłuchać w fotelu, rekolekcje to święty czas łaski i prawdziwe spotkanie. Nasze spotkanie odbywało się nie tylko w pięknej adwentowej atmosferze, ale jeszcze w niezwykłych dniach. Rekolekcje rozpoczęły się w wigilię Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP, a zakończyły we wspomnienie św. Juana Diego. A już jutro wspomnienie MB z Guadalupe! :-) 

Ale te rekolekcje motywują, by iść dalej, skoro - jak mówi Oblubieniec - minęła już zima... (choć kalendarz mówi, że się jeszcze nie zaczęła, to wiemy, że ona już naprawdę mogła minąć!...) Trzecia adwentowa niedziela już za chwilę, a więc i trzecia część Notesu Adwentowego gotowa do pobrania.

Zapraszam :-)

Katarzyna Marcinkowska

- z wykształcenia filozof (MISH UJ). Szczęśliwa żona Mariusza, mama Irusia i Stefanka. Zafascynowana teologią ciała, filozofią dialogu, nowym feminizmem oraz macierzyństwem w jego wszystkich wymiarach. Szuka wciąż nowych możliwości łączenia teorii z praktyką. Autorka Kalendarza Kobiety 2014, 2015 i 2016 oraz projektu Między Niewiastami. Prowadzi warsztaty, konferencje i spotkania dla kobiet. Wraz z mężem prowadzi konferencje i warsztaty na temat miłości oraz różnic płciowych oraz kurs przedmałżeński „Przepis na Miłość!”. Wierzy w miłość na całe życie, w piękno i prawdę, w „geniusz kobiety” oraz w to, że „dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych”.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę