Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam? (Rz 8, 31b)

Włącz się w tworzenie Kalendarza Kobiety 2017

Dorota i ja podczas sesji zdjęciowej inspirujemy się Kalendarzami 2015 i 2016. Dorota i ja podczas sesji zdjęciowej inspirujemy się Kalendarzami 2015 i 2016. Przemysław Keler/ Red Art Studio

Właśnie powstaje nowy Kalendarz Kobiety 2017. Nie dowierzam, że dzieje się to już po raz czwarty, a rzeczywiście - tak właśnie jest! Każdy nowy kalendarz to nowe pomysły, nowe pragnienia, nowe wyzwania i kolejne doświadczenia. I wielka przygoda, dzięki której odkrywam bardziej samą siebie, poznaję ludzi (i to nie tylko w rozmowach, ale też w działaniu) i przełamuję wiele swoich barier.  

Dzisiejsze przedpołudnie upłynęło pod znakiem sesji zdjęciowej (kolejnej już i przedostatniej :-). W ubiegłym roku szukaliśmy zieleni i ogrodów (w nawiązaniu, oczywiście, do naszego motywu przewodniego, czyli pieśni nad pieśniami). W tym roku stworzyliśmy małe studio, gdzie mogliśmy w spokoju i w skupieniu (przeplatanym oczywiście licznymi uśmiechami i żartami sytuacyjnymi) zgłębiać kolejne fragmenty z Ewangelii, by móc zilustrować opisane w niej kobiety. Nie, nie tak bardzo dokładnie, nie tak jakbyśmy naprawdę chcieli zrobić im portrety, ale jakbyśmy chcieli odnaleźć je w sobie. Odkrywając, że w każdej z nas jest część nich - ich życia, ich braków, ich uzdrowienia, ich doświadczeń. 

W związku z tymi pracami pragnę już po raz trzeci zaprosić Was do włączenia się w tworzenie Kalendarza. Tym razem proszę o niedługie wypowiedzi (do 800 znaków ze spacjami) na temat kobiet (a najlepiej jednej konkretnej, wybranej kobiety) opisanych w Nowym Testamencie. Która historia najbardziej Was porusza? Dlaczego jest Wam bliska? Co ona mówi Wam o Bogu? Co mówi o Was? Czego Was uczy, o czym przypomina? W której kobiecie możecie odnaleźć najbardziej siebie? 

Na Wasze wypowiedzi czekam do 26.06 pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wybrane wypowiedzi zostaną opublikowane w Kalendarzu Kobiety 2017, a autorki otrzymają pierwsze egzemplarze Kalendarza (zaraz po jego premierze - na jesieni 2016) wraz z małym upominkiem. 

 • Oceń ten artykuł
  (5 głosów)
 • Dział: Mój Blog
 • Czytany 4143 razy
Katarzyna Marcinkowska

- z wykształcenia filozof (MISH UJ). Szczęśliwa żona Mariusza, mama Irusia i Stefanka. Zafascynowana teologią ciała, filozofią dialogu, nowym feminizmem oraz macierzyństwem w jego wszystkich wymiarach. Szuka wciąż nowych możliwości łączenia teorii z praktyką. Autorka Kalendarza Kobiety 2014, 2015 i 2016 oraz projektu Między Niewiastami. Prowadzi warsztaty, konferencje i spotkania dla kobiet. Wraz z mężem prowadzi konferencje i warsztaty na temat miłości oraz różnic płciowych oraz kurs przedmałżeński „Przepis na Miłość!”. Wierzy w miłość na całe życie, w piękno i prawdę, w „geniusz kobiety” oraz w to, że „dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych”.

7 komentarzy

 • gta online money

  gta online money

  Link do komentarza wtorek, 17, styczeń 2017 16:58

  Online money making guide click here this is our stance and further information on GTA online cheats. as for a GTA 5 money cheat, here more info on that it gives you the fastest and easiest access to all the cheat codes for GTA 5 on your mobile phone or tablit.

 • Szulamitka

  Szulamitka

  Link do komentarza poniedziałek, 18, lipiec 2016 13:29

  To cudownie! :) Dziękuję za odpowiedź Kasiu. :)

 • Kasia

  Kasia

  Link do komentarza poniedziałek, 18, lipiec 2016 07:49

  Pewnie będzie, ale to już bardziej jesienną porą :-)

 • Szulamitka

  Szulamitka

  Link do komentarza piątek, 15, lipiec 2016 10:03

  Czy będzie jeszcze inna szansa na wygranie Kalendarza 2017 dla tych Niewiast, które przegapiły tą możliwość, bądź nie powiodło im się w tym konkursie?

  Pozdrawiam :)

 • Ika

  Ika

  Link do komentarza niedziela, 10, lipiec 2016 12:30

  Dziękuję :)

 • Kasia

  Kasia

  Link do komentarza piątek, 08, lipiec 2016 14:18

  Do 15.07 mailowo dostaną odpowiedź osoby, których wypowiedzi znajdą się w Kalendarzu :)

 • Ika

  Ika

  Link do komentarza czwartek, 07, lipiec 2016 09:51

  Kiedy będę podane wyniki konkursu i w jakiej formie? :)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę