Wszystkie troski wasze przerzućcie na Niego, gdyż Jemu zależy na was (1 P 5, 7)

A może to dobry czas na spotkanie z Nim w ich historii? Czyli mam coś dla Was!

Kalendarz Kobiety 2016, fot. Przemysław Keler Kalendarz Kobiety 2016, fot. Przemysław Keler fot. P. Keler/ www.redartstudio.pl

Zielono mi! Kiedy spoglądam przez okno widzę drzewa. Kiedy przymykam oko na budynek naprzeciwko, czuję się jak w lesie albo w wielkim ogrodzie. Układam kwiaty na balkonie i kiedy tylko mam możliwość, tam właśnie spędzam czas. Ze Słowem, z mężem, z przyjaciółmi. Czasem z kawą ;-) Czasem z dziećmi (choć to akurat wymaga więcej gimnastyki...) W tej całej zieloności wokół myślę sobie o tle cudownej Księgi, którą rok temu inspirowaliśmy się podczas sesji zdjęciowych. O Tej małej-wielkiej Księdze, która wciąż jest do odkrywania dla wielu z nas. Tej tak bliskiej każdej kobiecie - mówiącej o pięknie i o miłości. Tej, którą studiowałam bacznie rok temu, by móc o niej coś więcej powiedzieć, a do której teraz wracam, by odkrywać na nowo, głębiej, więcej.

Więc w tym zielonym czasie, w tej pełni lata - owocowania i kwitnienia - chciałam Was zachęcić do sięgnięcia (po raz pierwszy albo po raz kolejny) do Pieśni nad Pieśniami.  Jeśli macie Kalendarz Kobiety 2016 - możecie posłużyć się zawartymi tam cytatami, inspiracjami i komentarzami. Jeśli natomiast nie macie... to zaraz możecie mieć! Przygotowałam dla Was 10 sztuk, które bardzo chętnie przekażę tym z Was, które szukają inspiracji. Kalendarz może być nie tylko terminarzem na drugą część roku, ale może stać się notesem z podróży przez Pieśń nad Pieśniami albo i więcej - z Waszej podróży u boku Oblubieńca. Zresztą - to wszystko zależy tylko od Was.

Jeśli więc chcecie takiego towarzysza, napiszcie w komentarzu w jednym zdaniu coś na temat lata, coś o obecnym czasie. Co najbardziej lubicie w tej porze roku? Co Was inspiruje? Jak odpoczywacie? Co daje Wam siłę? itd. Na Wasze komentarze czekam do 18.07.  

 

 

 • Oceń ten artykuł
  (9 głosów)
 • Dział: Mój Blog
 • Czytany 9152 razy
Katarzyna Marcinkowska

- z wykształcenia filozof (MISH UJ). Szczęśliwa żona Mariusza, mama Irusia i Stefanka. Zafascynowana teologią ciała, filozofią dialogu, nowym feminizmem oraz macierzyństwem w jego wszystkich wymiarach. Szuka wciąż nowych możliwości łączenia teorii z praktyką. Autorka Kalendarza Kobiety 2014, 2015 i 2016 oraz projektu Między Niewiastami. Prowadzi warsztaty, konferencje i spotkania dla kobiet. Wraz z mężem prowadzi konferencje i warsztaty na temat miłości oraz różnic płciowych oraz kurs przedmałżeński „Przepis na Miłość!”. Wierzy w miłość na całe życie, w piękno i prawdę, w „geniusz kobiety” oraz w to, że „dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych”.

39 komentarzy

 • Martynka

  Martynka

  Link do komentarza piątek, 18, listopad 2016 09:05

  Ja swojego męża poznałam za pomocą portalu Betania.pl . W sierpniu braliśmy ślub. To był najcudowniejszy dzień w moim życiu, jestem taka szczęśliwa :)

 • Kasia

  Kasia

  Link do komentarza czwartek, 21, lipiec 2016 19:46

  Dziękuję Wam za wszystkie odpowiedzi! Bardzo chciałabym nagrodzić Was wszystkie, bo wszystkie na to zasługujecie, ale przygotowanych nagród 10… Z małą pomocą rozlosowałam nagrody. Zatem Kalendarze powędrują do: Oli, Bocianowej, Avis, Agnieszki, Pauli, Zosi, Pestki, Magduśki, Szuamitki, Asi. Maile z prośbą o adres już zostały wysłane.

 • Kasia

  Kasia

  Link do komentarza czwartek, 21, lipiec 2016 09:38

  Już niebawem :) Jeszcze w tym tygodniu.

 • Rita

  Rita

  Link do komentarza wtorek, 19, lipiec 2016 17:17

  Kiedy możemy się spodziewać wyników tego konkursu. :)

 • Ania

  Ania

  Link do komentarza wtorek, 19, lipiec 2016 07:54

  Ja odkrywam piękno swiata na nowo:) lato motyle, polny konik, owoce, letni deszcz i Bog który nazywa mnie tak pięknie, msza na rancho u znajomych z cała wspólnota, bukiet ze zboża, piekno po depresji i do tego z Panem to jakby nowe zycie, błogosławionego dnia!

 • Renata

  Renata

  Link do komentarza poniedziałek, 18, lipiec 2016 19:17

  Lato to czas wakacji, odpoczynku i wariacji. Realizacji marzeń to jest czas! Odważyć się musi tylko każda z Was! Ja za niedługo wyruszam na misje na Ukrainę, odkryję tę piękną krainę! Napełnię ją wiarą swoją, niech już tam się mnie boją :)

 • Asia

  Asia

  Link do komentarza poniedziałek, 18, lipiec 2016 11:29

  Obecny letni czas jest wyjątkowy, bo... to czas przygotowania do przyjęcia Sakramentu Małżeństwa - planujemy, rozmawiamy, organizujemy, zapraszamy, świętujemy małe sukcesy, szukamy małych radości, cieszymy się sobą i latem, z niecierpliwością i nutką niepewności oczekując jesieni - też wyjątkowej, bo będącej początkiej wspólnego życia :)

 • Kinia

  Kinia

  Link do komentarza poniedziałek, 18, lipiec 2016 07:03

  Lato to czas radości. Zapach kwiatów, owoce, warzywa, przetwory. Czas ładowania akumulatorów, by od września rozpocząć nowy etap. Czas codziennej Eucharystii, chwil zatrzymania i refleksji. Czas, kiedy na nowo można ostrzec i przypomnieć sobie co jest w życiu najważniejsze. Czas, w którym można nadrobić zaległości w pielęgnowaniu przyjaźni i spotkań ze znajomymi, a także czas, który w końcu bez ograniczeń jest dla naszych Bliskich :)

 • Paulina

  Paulina

  Link do komentarza poniedziałek, 18, lipiec 2016 06:47

  Lato uwielbiam za urlop męża, bo jest go wiecej i mamy czas ze sobą. Ja odpoczywam bo pomaga mi przy dziecku. Lubię lato, za te długie dni i kiełbaski z grilla. Lubię lato, bo przypada moje ulubione Swieto w sierpniu i rocznica ślubu. Lubię lato za spacery po plaży i uśmiech dziecka o wschodzie słońca. Za mnóstwo owoców, jedzonych prosto z gałęzi.

 • Szulamitka

  Szulamitka

  Link do komentarza niedziela, 17, lipiec 2016 17:00

  Lato to dla mnie czas robienia smakowitych przetworów i soków na zimę ale przede wszystkim czas odkrywania mojego kobiecego piękna, delikatności i wyjątkowości oraz Bożej Miłości wobec mnie, do czego każdego dnia inspiruje mnie lektura Pieśni nad Pieśniami oraz Kalendarz Kobiety 2016. :)

  Tak, mam to szczęście być posiadaczką tego cudownego Kalendarza, mimo to postanowiłam wziąć udział w tym konkursie i zawalczyć o tę wspaniałą nagrodę dla mojej najlepszej Przyjaciółki K. „Myszaczka”. Chciałabym, aby zawarte w tym Kalendarzu: teksty, cytaty, wyz(w/n)ania oraz komentarze inspirowały każdego dnia nie tylko mnie, ale również ją, do odkrywania jej niepowtarzalnego kobiecego piękna oraz daru miłości Oblubieńca jej serca a przede wszystkim niepojętej Bożej Miłości.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę