Miłość, radość i obecność ponad perfekcjonizm! 

Podcast SK 05: O przepasywaniu bioder i umacnianiu ramion - Dzielna Niewiasta po raz piąty i św. Klara po raz pierwszy

Podcast SK 05: O przepasywaniu bioder i umacnianiu ramion - Dzielna Niewiasta po raz piąty i św. Klara po raz pierwszy Emilia Jaworska Photography, zdjęcie z Kalendarza Kobiety 2015

Majowy odcinek podcastu, czyli...

Przepasane biodra, zakasane rękawy, buty na stopach. Czy jesteśmy gotowe do działania, do pracy, do podjęcia misji, do zmiany kierunku życia? A może nosimy za długą suknię, która uniemożliwia nam swobodne poruszanie się i prawdziwe, pełne mocy, kroczenie przez życie? 

Przepasuje moca swe biodra,

umacnia swoje ramiona.

Prz 31, 17
 
Dzielna Niewiasta wie jak być gotową, jak być posłuszną. W majowym odcinku podcastu chciałabym zaprosić Was do zastanowienia się nad tym, co jest naszą za długą i niewygodną suknią? Co zabiera nam siły, co nas rozprasza. Może już czas chwycić za nożyce? :-) Albo poszukać krawcowej. Albo krawca, wiecie Którego! Zachęcam także do zastanowienia nad tym, co nas umacnia, do sprawia, że nasze ramiona są silniejsze, gotowe do uniesienia więcej. 
 
W drugiej części tego odcinka zainspirowana naszą rodzinną majową wyprawą do Asyżu, chciałabym przekazać Wam kilka słów na temat życia św. Klary. Kim była? Kim był dla niej Bóg? Co zostawiła za sobą? Jej historia zmusza mnie też dziś do zadania sobie bardzo ważnego pytania. Do zmierzenia się z nim zachęcam i Was! :-)
 
Zapraszam gorąco do słuchania, komentowania i - jeśli uznacie ten odcinek za ciekawy - polecania go dalej!
 
 
 
Przydatne linki (strony, piosenki, teksty, osoby wymienione w podkaście)
 

 

Cytowane fragmenty z Pisma Świętego: 
  • Prz 17, 31
  • Ps 18, 33
  • Ps 18, 40
  • Iz 11,5
  • Ef 6, 14
  • Łk 12, 35
  • Flp 4, 11b-14

 

Grafiki wokół tematu (szczególnie dla tych z Was, które nie mają facebooka ;-)
 
On mocą mnie przepasuje...
 
 
 
 
 
Św. Klara
Katarzyna Marcinkowska

- z wykształcenia filozof (MISH UJ). Szczęśliwa żona Mariusza, mama Irusia i Stefanka. Zafascynowana teologią ciała, filozofią dialogu, nowym feminizmem oraz macierzyństwem w jego wszystkich wymiarach. Szuka wciąż nowych możliwości łączenia teorii z praktyką. Autorka Kalendarza Kobiety 2014, 2015 i 2016 oraz projektu Między Niewiastami. Prowadzi warsztaty, konferencje i spotkania dla kobiet. Wraz z mężem prowadzi konferencje i warsztaty na temat miłości oraz różnic płciowych oraz kurs przedmałżeński „Przepis na Miłość!”. Wierzy w miłość na całe życie, w piękno i prawdę, w „geniusz kobiety” oraz w to, że „dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych”.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę