Daj mi tej wody, abym już nie pragnęła i nie przychodziła tu czerpać (J 4, 15)

Serce Kobiety - opis

Projekt Serce Kobiety to propozycja skierowana do kobiet, której celem jest inspirowanie i motywowanie do bliższego spotkania z Bogiem, z samą sobą i z drugim człowiekiem. Główną inspiracją do tworzenia wszelkich treści i programów jest Pismo Święte, nauczanie Kościoła, szczególnie nauczanie papieskie Jana Pawła II, a także postaci oraz pisma świętych i błogosławionych (szczególnie kobiet).

Tyle formalnie. Tyle, gdy chodzi o poważne hasła i zamiary. Wzniosłe idee nie jest jednak łatwo wdrażać w życie. Mnie chodzi jednak bardziej o życie niż o wzniosłe hasła. Chcę Was zaprosić do wyjścia na pustynię, do wejścia w samą siebie albo do wyjścia do ludzi. Do znalezienia swojej cichej izdebki, do stworzenia miejsca, w którym będziecie mogły rozmawiać z Tym, który ma najwięcej do powiedzenia na każdy temat. Was zaprosić do działania, do małego kroku, do czegoś, czego Wam najbardziej teraz potrzeba, by znaleźć czas i siłę na to, co najważniejsze. Chcę Was zaprosić do rozpoczęcia zmian. A do nich potrzeba małego, pierwszego kroku. Nie namawiam do śledzenia mojego profilu na facebooku, na Instagramie czy nawet do zapisania się na newsletter (choć dzięki temu możecie być na bieżąco z różnymi nowościami), ale do wzięcia z tego, co tutaj znajdziecie, czegoś dla siebie - jakiegoś fragmentu, który może być Wam przydatny do Waszej modlitwy, rozważania, Waszej chwili ciszy w tym zgiełku świata, do Waszego odkrywania samej siebie. Jako kobiety, jako niepowtarzalnej, najlepszej wersji samej siebie.

Elementy projektu Serce kobiety

Program dla grup kobiecych Między niewiastami

Projekt programu formacyjno-rozwojowego dla grup kobiet został zapoczątkowany w marcu 2014, kiedy powstały pierwsze grupy. Program od tego czasu jest w fazie obserwacji i udoskonalania. Wiosną 2016 roku planowane jest wydanie całości programu, który będzie mógł służyć grupom kobiet podczas ich spotkań. Więcej o programie dla grup i idei Między niewiastami: tutaj.

Projekt dla Dzielnych Niewiast

W ramach projektu dla Dzielnych Niewiast powstał w 2015 roku Kalendarz Kobiety pod hasłem „Niewiastę Dzielną któż znajdzie”. W 2015 roku powstała także seria podkastów (czyli audycji) zainspirowanych tym poematem. Wiosną 2016 planowana jest premiera Notesu Dzielnej Niewiasty – notesu, który jest przewodnikiem do rozważań całego poematu. Ma być jak dobry przyjaciel, jak powiernik naszych myśl, modlitw, marzeń i postanowień prowadzących nas do stawania się jeszcze bardziej dzielnymi.   

Projekt Kalendarz Kobiety

Kalendarz, zwany również przez niektórych terminarzem lub pamiętnikiem to projekt, który rozpoczął się pierwszym wydaniem w 2014 roku. Kolejny Kalendarz na 2015 r. był zainspirowany poematem o Dzielnej Niewieście, natomiast Kalendarz na 2016 r. jest zainspirowany Pieśnią nad Pieśniami. Kalendarz ten przez cały rok przypomina nie tylko o tym, co jeszcze trzeba zrobić, co czeka nas w kolejnym miesiącu albo kto ma imieniny w tym tygodniu. Przypomina o tym, że bycie kobietą jest fascynującą przygodą, a w tej przygodzie towarzyszy nam nie kto inny jak Ten, który nas zapragnął.

Czy ten kalendarz jest praktyczny? Dla jednych jest za duży (standardowy format zeszytowy), dla innych jest zbyt mało miejsca do planowania dnia. Ale – jak mówią niektóre użytkowniczki – to kalendarz, który prowadzi i przypomina o tym, co najważniejsze. O poznawaniu siebie, o modlitwie, o Słowie Bożym. To swoisty zapis naszej wewnętrznej drogi.

Blog? Wyz(w/n)ania Miłości i inne treści na stronie

To nie jest typowe blogowanie, choć  trochę tak się dzisiaj to określa. Dzielę się niektórymi z moich najważniejszych doświadczeń – macierzyństwa, małżeństwa czy odkrywania kobiecości, ale przede wszystkim teraz (piszę to we wrześniu 2015;-)) pragnę poświęcić czas, który pozostaje, na tworzenie dla Was treści przydatnych do lektury Pisma Świętego oraz tworzenie różnych „wyz(w/n)ań Miłości”, czyli pomocy do czytania Biblii lub pism świętych kobiet lub dokumentów papieskich itp. Jeśli któraś z tych treści będzie pomocna dla Was, będzie to dla mnie największa radość! Jeśli będzie to chociaż przypomnienie o tym, co ważne, będę równie szczęśliwa z tego powodu! Jeśli macie jakieś pomysły lub zapotrzebowana na konkretne treści, piszcie, dawajcie znać! Zapiszę na swoją listę oczekujących tematów.

Warsztaty, konferencje, rekolekcje, msze itp., czyli spotkania na żywo

 

 Od kilku lat spotykam się z kobietami podczas warsztatów, konferencji i rekolekcji. Dzielę się z nimi doświadczeniem odkrywania kobiecości oraz wiarą. Cyklicznie od kwietnia 2013 do czerwca 2015 organizowałam mszę dla kobiet z konferencją w Warszawie. Byłam także w różnych innych miejscach, gdzie zostałam zaproszona ;-) (Pełna lista tematów i spotkań tutaj). W roku 2015/2016 zapraszam kobiety z Warszawy na spotkania Między nami niewiastami, a także na inne wydarzenia, o których informuję na bieżąco na stronie.